Zjazdovky

 Prosíme všetkých, aby v záujem bezpečnosti venovali pozor pri krížení trás a dojazdoch vlekov.

Bobrovec

Červená zjazdovka s dĺžkou 1500 m a prevýšením 235 m. Priemerne náročná trasa so stredným sklonom neskôr prechádza do strmšieho prejazdu cez cestu. Zlom býva prekrytý snehom a vyrovnaný, napriek tomu je potrebné si dávať pozor. Nasleduje ľahké zabočenie doľava s vjazdom na širokú, pomerne strmú časť, ktorá sa zmierňuje až na konci. V samotnom závere sa trasa oblúkom napája na zjazdovku Osobitá. Trasu odporúčam lyžiarom vyhľadávajúcim namáhavejšie a zábavné trasy.

Dĺžka1500 m
Prevýšenie235 m
Obtiažnosťstredná

Osobitá

Trasa červená (50%) a čierna (50%), s dĺžkou 1350 m, s rozdielom prevýšenia 235 m. Trasa je už našim návštevníkom známa, v hornej miernej časti rozšírená a vyrovnaná, prechádza do strmej a to pri podpere č.5. Veľmi široká, najmä upravená dolna časť, ktorá pri dojazde na lanovku prechádza v miernu. V dolnej časti trasy sa na ňu napájajú trasy Bobrovec, Skorušiná 1 a Skorušiná 2. Pekná vyhliadková trasa. Najlepšia trasa pre stredných a dobrých lyžiarov.

Dĺžka1350 m
Prevýšenie235 m
Obtiažnosťstredná

Skorušiná 1

Vzdušná trasa, s dĺžkou 1950 m a prevýšením 235 m. Trasa je vhodná pre začiatočníkov. Začína sa pri hornej stanici lanovky a opisuje obrátené písmeno "S", vďaka čomu obchádza najťažšie úseky svahu. Horná časť na miernom teréne priamo láka k výhľadom na vrcholy Západných Tatier. Po vjazde do lesa si opäť môžete naplno užiť lyžiarsky oblúk. Dojazd je do dolnej časti trasy Osobitá.

Dĺžka1950 m
Prevýšenie235 m
Obtiažnosťľahká

Skorušiná 2

Červená zjazdovka s dĺžkou 1600 m a prevýšením 235 m. Trasa sa začína opäť pri hornej stanici lanovky. Široká, na začiatku mierna trasa, postupe prechádza do stredného, rovnomerného sklonu. Trasa je ideálna pre výučbu a zdokonaľovanie techniky.

Dĺžka1600 m
Prevýšenie235 m
Obtiažnosťľahká

Magura

Červená zjazdovka s dĺžkou 1050 m s prevýšením 190 m. Nová trasa v blízkosti vleku Bobrovec. Terén je určený pre zdatnejších lyžiarov. Je potrebné zachovať pozornosť a opatrnosť.

Dĺžka1050 m
Prevýšenie190 m
Obtiažnosťstredná

Kids-park

Modrá zjazdovka s minimálnym prevýšením. Namiesto vleku je použitý detský pás. Park je ohradený a zabezpečený. Jedná sa o ideálne miesto pre prvé samostatné lyžovanie, kde sa učenie stáva zábavou a kde rýchlo zažijete lyžiarske pokroky.

Dĺžka30 m
Prevýšenie3 m
Obtiažnosťľahká