Lanovky a vleky

O prepravnú kapacitu je v našom stredisku postarané. V priebehu jednej hodiny dokážeme dopraviť na kopec až 3 500 lyžiarov. Príďte si aj vy užiť príjemné lyžovanie v nádhernej prírode.

Denná prevádzka je od 9:00 do 16:00  hodiny, kedy sú v prevádzke tieto zariadenia: Lanová dráha, lyžiarsky vlek a dopravný pás.

Večerná prevádzka je od 16:00 do 18:30 hodiny,kedy sú v prevádzke lyžiarsky  vlek a dopravný pás.

Lanová dráha DOPPELMAYR 4 CLD po 16:00 h nepremáva a nie je zahrnutá do ceny.

Tanierikový lyžiarsky vlek DOPPELMAYR 1SL

Tanierikový lyžiarsky vlek DOPPELMAYR 1SL je jeden z najmodernejších tanierikových lyžiarskych vlekov svojej triedy o prepravnej kapacite 700 osôb za hodinu. Pohodlné nastupovanie aj pre tých najmenších návštevníkov zabezpečuje hydraulický navíjací systém s primerane dlhým lankom, ktorý lyžiarov bez akýchkoľvek trhavých pohybov dopraví až do jedného z dvoch výstupných bodov. Ako približovacie zariadenie pre prvotný príchod k lyžiarskemu vleku je zabezpečované 102 m dlhým lyžiarskym dopravným pásom SUNKID o prepravnej kapacite 1250 osôb za hodinu. Tanierikový vlek je podporovaná moderným záložným dieselagregátom o celkovom výkone 600 KVA, ktorý v prípade výpadku resp. odstávky elektrickej energie dokáže zabezpečovať bezproblémový chod lyžiarskeho vleku počas celej doby prevádzky a to bez akejkoľvek výluky.

Dopravný pás SUNKID RUFFTOP 600mm

Novinkou v detskom areáli je 102 m dlhý lyžiarsky dopravný pás SUNKID typu RUFFTOP 600mm o prepravnej kapacite 1250 osôb za hodinu. Jedná sa o ideálne miesto pre prvé samostatné lyžovanie, kde sa učenie stáva zábavou a kde rýchlo zažijete lyžiarske pokroky.

Lanová dráha DOPPELMAYR 4 CLD

Lanová dráha DOPPELMAYR 4 CLD je moderná štvorsedačková lanovka s odpojiteľným uchytením a vyhrievanými sedačkami o prepravnej kapacite 2400 osôb za hodinu. Maximálna prepravná rýchlosť 5 m/s dokáže návštevníkov strediska premiestniť na vrcholovú stanicu za cca. 4 min. čo uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov. Odpojiteľný systém uchytenia sedačiek však umožňuje aj pri maximálnej prepravnej rýchlosti pohodlné a komfortné nastupovanie nielen pre dospelých, menej zdatných lyžiarov, ale aj pre deti. Systém odpojenia sedačky z hlavného lana v nástupnej a výstupnej stanici zníži rýchlosť sedačky na minimálnu rýchlosť, pričom pohyb sedačiek na hlavnom lane nie je týmto ovplyvňovaný. Lanová dráha je podporovaná moderným záložným dieselagregátom o celkovom výkone 600 KVA, ktorý v prípade výpadku resp. odstávky elektrickej energie dokáže zabezpečovať bezproblémový chod lanovky počas celej doby prevádzky a to bez akejkoľvek výluky. Lanová dráha súčasne slúži aj ako vyhliadková lanovka, kde sa návštevníci Oravíc môžu pokochať pohľadom na prekrásnu scenériu Západných Tatier.